MVP Nitra 6/2010

Dne 5.6. mě, Ivču a pejsky čekala mezinárodní výstava v Nitře. Já jsem se těšila moc, v Nitře se mi líbí, Ivča už tak moc ne, ale přípravu jsme zvládli.

Nějak jsme se nevyspali v noci (dlouho jsme se s Ivčou neviděli, tak jsme kecali a kecali a kecali,....), najednou byla 2 hodina ranní a my museli vstávat. Chtěli jsme vyjet brzy, abychom měli rezervu na cestu... Cestu jsme zvládli v pohodě, na místě jsme byli v cca 6:30 hod. Byli jsme tam snad jako první, zastihli jsme pořadatele, kteří ani neměli nachystané parkovací lístky, tak jsme ani neplatili :D Zabrali jsme se perfektní místo u kruhu - hned u dveří, kam jsem později najela i s autem. Takže jsme se moc nemačkali, věci jsme mohli mít i v autě a ne namačkané kolem klecí.

V 8 ráno jsem zajela pro Peťu Moravcovou, Arnyho a Gi na vlakové nádraží do Nitry. Cesta zpět byla zajímavá, ale zaparkovali jsme si zase na to super místečko a začali jsme chystat pejsky.

Bubko se předvedl jako profík - nevadilo mu stání na kenele, česání, stříkání rozprašovačem, ani ručník na zádech. Kasíčkovi jsme ještě zvládli ostříhat přebytečné chlupy na packách, i když se mu to moc nelíbilo, ale byl statečný. Fikynku jsme ani moc rozčesávat nemuseli, má super srst, která stačí jednou za čas rozčesat ;)

Před námi šlo asi 5 plemen, nejsme na to moc zvyklý, ale čekání nás nerozhodilo a já šla s Bubíkem hned jako první do třídy dorostu. Paní rozhodčí se líbil, prohmatala ho, dala mu pamlsek, aby Bubík věděl, že je to hodná paní rozhodčí. Její verdikt zněl: "Gratuluji, CAJC". Tak jsem paní rozhodčí, řekla že jsem dorost a ne třída mladých. Říkala, že je to škoda, že Bubík je moc pěkný pes a že by mu titul ráda dala. Tak až příště.

Kasíček nastoupil do třídy otevřené, moc pěkně běhal. Potom stál naprosto vklidu, nechal si prohlídnout zuby, dokonce dal i uši dopředu ! Výsledek: Výborný 1, CAC, r.CACIB.

Jako třetí v naší smečce šla fenka Fikynka. Je to nádherná fena, což řekla i paní rozhodčí, ale bohužel Fík stašně znervózněla, vůbec nevím proč. Paní rozhodčí to mrzelo, řekla že má na to, aby dostala titul, ale kvůli tomu chování jí ho dát nemůže. Takže V1 a CAC dostala její sestra Happy Babe. Fík se po chvilce uklidnila a paní rozhodčí se rozhodla, že nám alespoň r.CAC dá. Takže nakonec: Výborná 2, r.CAC.

 

Cesta zpět byla super, až na objížďku před Žilinou, díky bouračce. Ztratili jsme minimálně půl hodiny času, ale hlavně, že se nám nic nestalo a že jsme dojeli v pořádku. Večer jsme si dali pivko a zalehli... Ráno jsme stihli vyfotit Bubíčka a Kasíčka a já vyrazila směr Brno.

 

Děkuji Ivči za super výlet, za poskytnutí noclehů a jídla a za možnost vystavování jejich skvělých pejsků !!!!!!!!

 

 

foto Dalibor Sosna, Radmila Janovská

další foto na rajčeti

Fotogalerie: MVP Nitra 6/2010

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode